Babanın Kızına Elveda Öpücüğü Görenleri Hüzne Boğdu

  • 22 Ekim 2017
  • 79 kez görüntülendi.
Babanın Kızına Elveda Öpücüğü Görenleri Hüzne Boğdu

Dünyada iyi insanlar olduğu kadar kötü insanlar da var. En kötüleri de acılarını çocuklardan çıkaranlar olsa gerek.

Bunu yapan insanlar aynaya ne yüzle bakıyorlar veya geceleri nasıl rahatça uyuyabiliyorlar gerçekten inanılmaz. Çocuklara bu denli kötü davranabilen insanların psikolojisini herhalde asla anlayamayacağız.

Slovenya’daki küçük bir çocuk geçtiğimiz senenin temmuz ayında istismara uğradı. Böyle üzücü haberleri sizlerle paylaşmak istemesek de insanların bu tür konularda bilgilenmesi ve bilinçlenmesi için paylaşmak zorunda hissettik.

Yukarıda gördüğünüz kızın adı Arina. Arina maalesef aramızda değil. Sosyal servisler, annesi ve annesinin erkek arkadaşı tarafından şiddete maruz kalan kız için hiçbir şey yapmadı.

Çocuğun biyolojik babası Senad Kardasevic kızını çok seviyordu. Ayrıldığı eski eşi Sanda Alibabic bir süre sonra Mirzan Jakupi ile tanıştı. Öz baba, eski eşinin erkek arkadaşı hayatına dahil olduktan sonra kızının vücudunda morluklar farketti. Başta morlukların kaza sonucu oluştuğunu düşündü.

Gerçeğince farkına varıncaysa Slovenya’daki sosyal hizmetler ile irtibata geçti. Durumu onlara açıkladı ve kızı için endişelendiğini bildirdi. LifeBuzz’da belirtilenlere göre, evi ziyarete gelen sosyal hizmet görevlileri sıradışı bir durum farketmemiş.

Bu aslında kızın hayatının kurtulması için büyük bir şans olabilirdi.

 

Senad, çabalamasına rağmen kızını kurtaramadı. Aldığı bir telefonla yıkıldı. Kızı hayatını kaybetmişti.

 

Daily Mail’de belirtilenlere göre Arina’nın annesi kızının kazara kalorifere çarptığını ve yaralandığını söyleyerek ambulans çağırmış.

 

Ancak Arina’nın durumu anlatılanlardan farklıymış. Suratı şişmiş, kemikleri kırılmış ve vücudunun hemen hemen her yerinde morluklar varmış.

Doktorlar ellerinden geleni yapmasına rağmen küçük kız hastaneye kaldırıldıktan iki gün sonra hayatını kaybetti. Arina hayatını kaybettiği sırada öz babası Senad da onun yanındaymış.

Beyin ölümü gerçekleşen kızının baş ucunda ağlayan babanın fotoğrafı gerek Slovenya gerekse de dünya basınında geniş yer buldu.

LifeBuzz’da belirtilenlere göre şu anda cezaevinde bulunan Sanda ve Mirzan için çocuk istismarı suçundan 15 yıllık hapis cezası isteniyormuş.

Kızını kaybettikten sonra Senad, adaletin yerini bulması için elinden geleni yapıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olayla yakından ilgileniyor.

Bakan acı olayın ardından şöyle bir açıklama yapmış:

“Babaya, kız kardeşlerine ve akrabalarına baş sağlığı diliyorum. Bazen kelimelerle tarif edemeyeceğiniz türden bir acı yaşarsınız. Bu da onlardan biri. Bir başka çocuğun başına da aynı şey gelmesin diye olayı bütün detaylarıyla soruşturuyoruz.”

Umarız ki Slovenya’da ve dünyanın hiçbir yerinde benzer türden bir olay daha yaşanmaz.

Haberi olabildiğince paylaşıp el ele vererek ve konu hakkında insanları bilinçlendirerek çocuk istismarına bir son verilmesini sağlayabiliriz. 

Newsner

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Çocuk ve Aile Eğitimi