Hamburger Yedikten Sonra Midesi Delinecekti – Doktorlar Gerçeği Ortaya Çıkarınca Herkes Şaşırdı

  • 06 Nisan 2017
  • 491 kez görüntülendi.
Hamburger Yedikten Sonra Midesi Delinecekti – Doktorlar Gerçeği Ortaya Çıkarınca Herkes Şaşırdı

Fiore ailesi için sıradan bir gündü. Ilık bir bahar günüydü. Hamburger partisi düzenlemeye karar verdiler.

Ancak parti yapacakları o gün kabusa dönüştü.

Günü en çok kabusa dönüşen kişi ise ailenin küçük bireyi Anthony oldu.

Anthony hamburgerden bir ısırık almak üzereyken boğazınca bir acı hissetti. Saniyeler sonra acının şiddeti arttı. Anne ve babasına, sanki birisi onu midesinden bıçaklamış gibi hissettiğini söyledi.

Aile hemen çocuğu acile götürdü. Acısı giderek artıyordu.

Küçük çocuk acilde hemen muayene edildi. Çekilen röntgende çocuğun boğazınca ince ve uzun bir metal parçasına rastlandı. Doktor ise bu metal parçasının mangal temizliği için kullanılan süpürgeden bir parça olduğundan şüphelendi.

Antonhy hemen ameliyata alındı ve metal parça çıkarıldı. Doktorun şüphelendiği gibi metal parça mangal temizliği için kullanılan fırçadan kopup çocuğun vücuduna girmiş.

Ameliyat başarılı geçti ancak Anthony hala iyileşme sürecinde. Fırçadan kopan bu metal parça çocuğun midesine bakteri taşımıştı. Birkaç gün sonra çocuğun enfeksiyon kaptığı öğrenildi. Antibiyotik verildikten sonra Anthony taburcu edildi.

Anthony’nin ebeveynlerinin eve dönüşte yaptığı ilk iş fırçayı çöpe atmak oldu.

Doktorlar, bunun vakanın benzerlerine şahit olduklarını söylediler. Meğerse hastaneye bu nedenden dolayı gelenlerin sayısı hiç de az değilmiş.

ABD’nin Connecticut eyaletindeki MidState Medical Center’da cerrahlık yapan Aziz Benbrahim, benzer olaylarla karşılaştığını hatta bazılarının durumunun çok daha tehlikeli olduğuna şahit olduğunu ifade etti.

CBS News’e “Kimsenin benzer olayların ne kadar çok rastlandığından haberi yok. Gazetede boğazına metal parçası kaçan çocuğun haberine benzer 6-7 haber gördüm. Ancak bundan çok daha fazlasına bizzat şahit oldum” dedi.

Peki metal parçaları olan fırçalar haricinde mangal nasıl temizlenebilir? Hemen aşağıdaki videoyu izleyin ve mangalları temizlenin alternatif yöntemini öğrenin.

Fırçaların insan hayatını bu kadar ciddi bir şekilde tehdit edebileceğini kimse tahmin edemezdi. Hala birçok kişi benzer fırçaları kullanmaya devam ediyor. Onları uyarmak ve bilinçlendirmek için yazıyı paylaşın.

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Çocuk ve Aile Eğitimi