Numan Kurtulmuş Açıkladı: Evlilik Programları Kapatılacak

  • 16 Mart 2017
  • 434 kez görüntülendi.
Numan Kurtulmuş Açıkladı: Evlilik Programları Kapatılacak

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, evlilik programları ile ilgili gelen çok sayıda şikayeti değerlendirdiklerini belirterek “Aile müessesini ortadan kaldıracak, ulviyetini, kutsiyetini ortadan kaldıracak son derece acayip programlar var” ifadesini kullandı.

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Malatya’daki ziyaret sırasında evlilik programlarının akıbeti hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Numan Kurtulmuş, özellikle son dönemlerde evlilik programları ile ilgili binlerce şikayet aldıklarını dile getirerek, kendisinin de yakından takip ettiği bir konu olduğunu vurgulayarak açıklama yaptı. Kurtulmuş’un açıklaması şöyle: “Üzülerek izlediğimiz bir alan. Bu bizim örfümüze, geleneğimize, inançlarımıza, Türk aile yapısına, Anadolu topraklarının kültürüne uygun olmayan şeylerdir. Zaman zaman bize de ulaşan hiçbir şekilde kabul edilemeyecek sözlerin, davranışların sergilendiği bir takım evlilik programları.”

 

“OLMAZ OLSUN BÖYLE REKLAM GELİRLERİ”

Numan Kurtulmuş, evlilik programlarının reytingleri çok yüksek olduğu için yayından kaldırılamayacağını düşünenler için “Neymiş efendim reytingi çok yüksek ve dolayısıyla reklam gelirleri de çok yüksek. Olmaz olsun böyle reklam gelirleri. Aile müessesini ortadan kaldıracak, ulviyetini, kutsiyetini ortadan kaldıracak son derece acayip programlar var” şeklinde açıklama yaptı.

 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından ilgili çalışmaların başlatıldığını belirten Kurtulmuş, sadece evlilik programları için 120 binden fazla şikayet aldıklarını belirtti. Kurtulmuş son olarak “Bu şikayetler bize, Cumhurbaşkanlığına ve Başbakanlığa geliyor. Şuan böyle bir çalışma yapılıyor, son noktaya geliyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu büyük ihtimalle bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) düzenlemesi ile gündeme getirebiliriz. Bu yöndeki çalışmalar son noktadadır, İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız” dedi.

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Çocuk ve Aile Eğitimi