Anne Olmak İsteyenlere Söylenmemesi Gereken 7 Cümle

  • 18 Şubat 2017
  • 413 kez görüntülendi.
Anne Olmak İsteyenlere Söylenmemesi Gereken 7 Cümle

Çevrenizde anne olmak için yanıp tutuşan ya da hayatı boyunca asla anne olmak istemeyen insanlar görmüş olmalısınız. Hatta anne olduğu için pişman olan insanlarda var. Bu tip insanlara söylenmemesi gereken bazı cümleler var. Özellikle anne olmak isteyenlere söylememesi gereken 7 cümle nedir bakalım.

 

Çocuğun mu var derdin var!: karşınızdaki insan anne olmak istiyor ve bunun zorluklarını görebilecek bir durumda da değil görse bile tamamen kabullenmiş durumda. Ona çocuk sahibi olmanın derdini söylediğinizde sizi ona mantıklı bir şey söyleyen biri olarak değil hayallerine engel çıkartan ve hayallerini karartmaya çalışan biri olarak görecek.

 

Hamile kaldıktan sonra tüm güzelliğini kaybedeceksin!: aslında hamile kaldıktan sonra fizik kaybedilmiyor. Hamile iken be doğum sonrasında dikkat edilmemesi ve anane kurullarına uyulması yüzünden fizik kaybediliyor. Eğer hamile iken bebeğe yarayacak besinlerden yeteri kadar tüketip kalorisiz ürünler almaya devam ederseniz, doğumdan sonra ise tatlı süt yapar mantığı ile abartmazsanız bir sorun olmaz.

 

Kaç kere tüp bebek yaptılar anca oldu!: tüp bebek yöntemi ile hamile kalan çok kişi var ve bu ne günah ne de ayıp sadece bir sağlık sorunu. Bunu hamile kalmak isteyen kişiye söylemek tüp bebek yöntemi ile hamile kalmanın esirgeyici bir şey gibi görünmesine sebep olur.

 

Olmadı evlat edinin canım!: evlat edinmek güzel bir seçenek ayrıca çok sevap fakat herkes ilk önce kendi çocuğunu ister. Ayrıca olmadı lafının üstüne basmak da hamile kalmak isteyen bir kadın için hakaretten öte. Beceremezseniz başkasının becerebildiğini alın demek gibi.

 

İnanıyorum kesinlikle anne olacaksın: inanmak güzel bir şey. Güvenmekte öyle. Fakat anne olup olamamak fiziki birlikteliği sağladıktan sonra kişinin elinden çıkıyor. Biyolojik etkenlere bağlı kalıyor. Bu tarz konuşmak kişinin beklentisini daha çok arttırıp daha fazla hayal kırıklığına sebep olmasına neden olabilir.

 

Çocuk yok kafam rahat: anne olmak isteyen birine hayatının kararacağını söylemeye çalışıyorsunuz. Yaşamsal rahatlığının düşeceğini, onun etrafında dönmekten kendine hatta eşine ilgi gösteremeyeceğini söylemeye çalışıyorsunuz.

 

Doğum sancısındansa ölsem daha kolay: hamile kalmak isteyen birinin çıkılmaz bir çukura girdikten sonra asla kurtulamayacağını söylediniz. Bebeğini dünyaya getirecek olmanın yanı sıra buna sahip olmak için ölümden beter bir acıyla karşı karşıya kalacağını söylemek kişiyi strese sokarak hem hamile kalmasını zorlaştırır hem de hamile kaldıysa eğer sıkıntılı bir gebelik geçirmesine sebep olur.

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Çocuk ve Aile Eğitimi